BÖLÜM: - 
‘Antalya sağlıkta pilot bölge olsun’

‘Antalya sağlıkta pilot bölge olsun’

Her yıl yüzbinlerce turisti ağırlayan Antalya, sağlık turizminde daha fazla söz sahibi olmak istiyor.

Sağlık turizmi denince diş hekimliği sıralamada üst sıralarda yer almaktadır. Özellikle Antalya diş hekimliği konusunda son zamanlarda önemli ataklar yapmakta ve sağlık turizmine büyük katkı sağlamakta. Buna rağmen diş hekimlerimiz kendilerini imkan tanınması durumunda daha verimli çalışabileceklerini belirttiyorlar. Antalyalı diş hekimi ve protez implantoloji uzmanı  Dr. Erdem Özdemir Türkiye’nin sağlık turizminde arzu edilen yerde olmadığını söyledi. Harikulade tabiati ve coğrafyasına rağmen bazı yetersizlikler yüzünden sağlık turizminde dünya ülkeleri arasında  Türkiye’nin yeterli derecede söz sahibi olamadığını belirten Dr. Özdemir, sağlık turizminin kişiler bazında yapılamayacağını  ülkelerin bu konuda  strateji ve çalışmalarının olması gerektiğini söyledi.  Diş hekimleri olarak sağlık turizminde üzerlerine ne vazife düşüyorsa yerine getirmek istediklerinin altını çizen Dr. Özdemir,‘ Sağlık turizminin gelişmesi, sağlık sektörününün kalitesinin  artmasını da beraberinde getirecektir’ dedi.  Özdemir,  turizmin merkezi sayılan Antalya’nın bu konuda pilot bölge olarak seçilmesi gerektiğini belirtti.

İLGİ MEMNUNİYET VERİCİ          

Dr. Özdemir,  “Antalya Lara’da ki muayenehanemde 1,5  yıldır sağlık turizmi ağırlıklı olarak çalışıyorum. Geçtiğimiz yaz gerek Avrupa’dan gelen vatandaşlarımızın gerekse Almanların ilgisini memnuniyetle karşıladım. Kliniğimizi genişletmek ve daha iyi hizmetlerde bulunmak için ekim ayında meslektaşlarım ile görüşmelerde bulunmak üzere Almanya ve Avusturya’ya gideceğim. Gayem, Avrupa ile Antalya arasında sağlık köprüsü oluşturmaktır.”  Editör Avrupa Sağlık    Tarih 13 Eylül 2014, 13:59

YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Avrupa Sağlık hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Haberler HABERLERİ
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
“Kovid-19 salgını Suriye'deki korkunç durumu kötüleştirdi Corendon Airlines’den dönüş garantisi Enerji tasarrufu çağrısı “Sigara içmiyorum, teşekkür ederim”
 
SAĞLIK-MİZAH
 

www.avrupasaglik.com’da yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Avrupa Sağlık Dergisi'ne aittir. Yazılı izin alınmadan kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Adres : Avrupa Sağlık Dergisi, Berggasse 13 67269 Grünstadt, Deutschland