BÖLÜM: - 
Kan bağışına vampir desteği

Kan bağışına vampir desteği

Alman Kızıl Haç ‘Kan Bağışçıları Gününde ‘ Vampirlerin Dansı’ müzikhalinin oyuncuları Berlin Eyalet Sağlık Senatörlüğü Müsteşarı Emine Demirbüken-Wegner’le birlikte pasta kesti.

Toplumu kan bağışı konusunda daha duyarlı yapmak için ‘Vampirler’ devreye girdi. “Dance of the Vampires" (Vam- pirlerin Dansı) müzikalin oyuncuları Berlin Eyalet Sağlık Senatörlüğü Müsteşarı Emine Demirbüken-Weg-ner’le birlikte  ‘14 Haziran Dünya Gönüllü Kan Bağışçıları Günün 10. Yıldö-nümü’ kutlaması nedeniyle pasta kestiler. 
Demirbüken-Wegner  konuyla ilgili şunları söyledi: „Bilindiği üzere özellikle yaz aylarında kan bağışı azalıyor ama kan talebi azalmıyor. Hastanedeki stoklar azaldığında sıkıntı kapıya dayanıyor. Sadece bir ünite kan bile birçok kişiye fayda sağlayabiliyor.’
Daha sonra kan bağışında da bulunan Emine Demirbüken-Wegner halkın kanbağışı konusunda daha duyarlı olmaları gerektiğini belirtti. Demirbüken-Wegner’in kan bağışı esnasında  Vampirlerin Dansı müzikalin oyuncuları Müstaşarın etrafında ‘vampir’ edasıyla dolaştılar.Editör Avrupa Sağlık    Tarih 12 Eylül 2014, 22:39

YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Avrupa Sağlık hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Haberler HABERLERİ
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
“Kovid-19 salgını Suriye'deki korkunç durumu kötüleştirdi Corendon Airlines’den dönüş garantisi Enerji tasarrufu çağrısı “Sigara içmiyorum, teşekkür ederim”
 
SAĞLIK-MİZAH
 

www.avrupasaglik.com’da yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Avrupa Sağlık Dergisi'ne aittir. Yazılı izin alınmadan kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Adres : Avrupa Sağlık Dergisi, Berggasse 13 67269 Grünstadt, Deutschland