8. yaşımıza girerken...

8. yaşımıza girerken...

Bu sayımızla birlikte Avrupa’da 8. yılımıza giriyoruz. Yazılı Türk basınının Avrupa’da ciddi sıkıntı yaşadığı bir dönemde 8 yıl ayakta kalabilmek ve gazete bayilerinde satılıyor olmak gurur verici bir olay. Bununla övünmüyoruz. Ama övünülecek bir durumdur.

8 yılda azımsanmayacak yol aldık. Yayınladığımız haberler ses getirdi. Sağlık çalışanlarımızın sesi, gurbetçilerimizin nefesi olduk. Olmaya da devam edeceğiz.


                  SİZLERLE BUGÜNE GELDİK                         
Dergimizi bugünlere getiren başta Prof.Dr. Ali E. Erdoğan Bey’e çok teşekkür ederiz. İlk sayımızdan itibaren desteğini bizden esirgemedi. Editör yazısıyla katkıda bulundu, yazı işlerini koordine etti. Abone kampanyamızda ön saflarda yer aldı, çok değerli zamanını bizler için, sizler için ayırdı.  

Bir başka isim de  Dr. Mehmet Burgazlı. Wuppertalli doktorumuz  ‘Dergi benim’ dedi ve dergimizin bugünlere gelmesinde çok önemli katkısı oldu. Teşekkürlerimizi sunuyoruz.
Türk-Alman Sağlık Vakfı Başkanı Prof. Dr. Yaşar Bilgin hocamız da bize gönül verenlerden. Prof. Dr. Bilgin ve çalışma arkadaşları dergimize katkılarını hiç esirgemediler. Destekleri hep bize güven verdi.

GÖNÜLLÜLERİMİZ; DOKTORLARIMIZ         
İsimlerini saymakla bitiremeyeceğimiz dergimizde ‘Katkıda Bulunanlar’ bölümünde yer alan birçok sağlık çalışanımız dergimiz için değerli katkılarda bulundu. Kimi, yazı işlerine destek oldu. Kimi abone olarak, kimi de hem abone olarak hem de abone bularak dergimizi bugünlere getirdi. Sağlık çalışanlarımız tüm bu çalışmalara gönüllü olarak, hiç bir beklentileri olmadan katkılarını sundular. Sadece Almanya’dan değil, Fransa’dan, Avusturya’dan, İsviçre’den, İngiltere’den destek eli uzattılar. Hepisine teşekkür ederiz. 

DAHA İYİ HİZMET SUNABİLMEMİZ İÇİN              
Malumunuz bir yayının ayakta kalabilmesi, daha iyi hizmet verebilmesi ancak reklamla mümkündür. Gerek Avrupa’da, gerekse Türkiye’de bulunan, bir çok kurum reklamları ile dergimizde yer aldılar. Bankalardan, Işbank, Ziraat Bank ve DenizBank reklamları ile bizlere destek oldu. Hava yollarından, sağlık turizmi konusunda gösterdiği ilgiyi yakinen bildiğimiz Türk Hava Yolları başta olmak üzere  Öger Türk Tur, Pegasus, Sun Express reklamları ile bizlere güç verdi. Hepsine teşekkür ederiz. 

Almanya’nın en büyük sağlık kurumu olan AOK da hem dergimizde, hem de takvimimizde sponsor olarak yer aldı. 7 yıldır okurlarımıza ücretsiz olarak sunduğumuz ve büyük ilgi gören takvimimiz AOK Hessen, Isbank ve Hospitadent’in katkıları ile ‘geleneksel’ hale dönüştü. Bu yıl da okurlarımıza takvim sunacağız. Almanya 2015 yılına takvimimizle girecek.

Tekrar yaş günümüze dönecek olursak, bu yıl ‘sesiz’ kutladık. Fakat okurlarımız, bize gönül verenler telefonla, maille ve çiçek yollayarak sesizliğimizi bozdu. Mutluluğumuza ortak oldular. 

Gerek yaş günümüzde bizi unutmayıp mesaj yollayan dostlarımıza, gerekse dergimizde emeği geçen tüm sağlık çalışanlarımıza bir kez daha teşekkür ederiz.

Sağlıcakla kalın, Avrupa Sağlık'ta kalın...Editör Avrupa Sağlık    Tarih 11 Eylül 2014, 20:24

YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Avrupa Sağlık hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Avrupa Sağlık'tan Mektup HABERLERİ
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
“Kovid-19 salgını Suriye'deki korkunç durumu kötüleştirdi Corendon Airlines’den dönüş garantisi Enerji tasarrufu çağrısı “Sigara içmiyorum, teşekkür ederim”
 
SAĞLIK-MİZAH
 

www.avrupasaglik.com’da yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Avrupa Sağlık Dergisi'ne aittir. Yazılı izin alınmadan kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Adres : Avrupa Sağlık Dergisi, Berggasse 13 67269 Grünstadt, Deutschland