BÖLÜM: - 
6. yaşımıza girerken...

6. yaşımıza girerken...

Bu sayımızla 6 yıldır sizlerle birlikte olmanın mutluluğunu yaşıyoruz.

6 yıl önce çok zor şartlar altında yayına başladığımızda üç-beş aylık ömür biçiliyordu. Biçenler haksız da değildi. Arkasında güçlü sermaya olmadan bir yayının ayakta kalması zordur. Hele yurt dışında ise bu zorluk kat be kat artmaktadır. Çok güçlü basın kuruluşlarının bile kapılarına tek tek kilit vurduğu bu günlerde Avrupa Sağlık Dergisi olarak sizlerden aldığımız güçle yolumuza devam ediyoruz, devam edeceğiz...

AVRUPA, SAĞLIK’INA SAHİP ÇIKIYOR
Tıp Fakültesi’de okuyan gencimiz dergimizde görev almak için mail yazıyor, Nürnberg’den doktorumuz mailinde ‘neden derginizde ben yokum’ diyor. Duisburg’dan okurumuz abone formunu doldurduğunu abone ücretini bankaya yatırdığını söylüyor. Keza Berlin’den arayan bir amca prostat sorununa çözüm için bize danışıyor. Herkes, Avrupa Sağlık Dergisi’nin kendisi için bir yol olduğunu biliyor.

NEDEN AVRUPA SAĞLIK DERGİSİ ?
ÇÜNKÜ neredeyse bir asıra yakın zamandır Avrupa’da olmamıza rağmen bir sağlık dergimiz yoktu. Avrupa Sağlık Dergisi bu alanda bir ilki oluşturdu.
ÇÜNKÜ Avrupa Sağlık Dergisi Avrupa’daki Türk hekimler arasında, ayrıca hekimle Türk hastalar arasında bir köprü oluşturmaktadır.
ÇÜNKÜ Avrupa Sağlık Dergisi Almanya’da üniversitelerde sağlık okuyan binlerce gencimizin buluşması için ortak platformdur.
ÇÜNKÜ Avrupa Sağlık Dergisi, sağlık turizmi konusunda Türkiye’nin Avrupa’daki sesi soluğudur.
ÇÜNKÜ Avrupa Sağlık Dergisi Avrupa’da yayın yapmaktadır.
Bu ‘Çünkü’ leri uzatmak mümkündür...

Bu bakımdan Avrupa Sağlık Dergisi’ne sahip çıkılması için bir çok neden bulunmaktadır.
Yazımın son kısmını okurumuzdan gelen mesaja ayırmak istiyorum. Okurumuz mesajında THY’nın dilekçemize cevap verip vermediğini soruyor. İlkini yaklaşık 8 ay, ikincisini de 4 ay önce THY Genel Müdürlüğü’ne vermiş olduğumuz dilekçemize maalesef şu ana kadar cevap alamadık. Eğer cevap alırsak bunu da okurlarımızla paylaşacağım.
Temmuz sayımızda buluşmak, görüşmek üzere; huzur, mutluluk dolu günler dilerim.

Sağlıcakla kalın...Editör Prof. Dr. med. Ali Erdoğan    Tarih 06 Eylül 2014, 19:47

YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Avrupa Sağlık hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Editör'den HABERLERİ
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
“Kovid-19 salgını Suriye'deki korkunç durumu kötüleştirdi Corendon Airlines’den dönüş garantisi Enerji tasarrufu çağrısı “Sigara içmiyorum, teşekkür ederim”
 
SAĞLIK-MİZAH
 

www.avrupasaglik.com’da yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Avrupa Sağlık Dergisi'ne aittir. Yazılı izin alınmadan kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Adres : Avrupa Sağlık Dergisi, Berggasse 13 67269 Grünstadt, Deutschland