BÖLÜM: - 
Sağlıklı bir tatil için...

Sağlıklı bir tatil için...

Sağlıklı bir yaz tatili için neler yapmalıyız, nelere dikkat etmeliyiz?

Sevgili okurlarım, bildiğiniz gibi yaz sezonu hızla yaklaşmakta. Sağlıklı bir yaz tatili için neler yapmalıyız, nelere dikkat etmeliyiz?
Uzman doktorlarımız Dr. Kayhan Karaduman, Dr. Elif Cindik, Dr. Can Yerebakan ve Dr. Mehmet Travacı konu ile ilgili çok güzel bir makaleler yazdılar. Tatile çıkmadan önce meslektaşlarımın yazılarını okumanızı tavsiye ederim.
Mayıs ayının başında arkadaşım ve büyüğümüz sayın Dr. Yaşar Bilgin ve Türk-Alman Sağlık Vakfı tarafından düzenlen en II. Organ Nakli Sempozyu mu yapıldı. Diyebiliriz ki Türkiye organ naklinde gerçekten ciddi ilerlemeler kaydetmekte. Bu bizim hepimiz için gurur vericidir. Konu ile ilgili haberimiz dergimizin iç sayfalarında yer almaktadır.
Mayıs ayında ben de Amerika’nın Boston şehrinde dünya aritmi (kalp atışının bozulması) kongresine katıldım. Meşhur ‘Harward medical Sc hool’ hastanelerini de ziyaret etme fırsatı buldum. Önümüzdeki zaman diliminde yazılarımda oradaki gözlemlerimi sizlerle paylaşacağım.

Fransa’dan; Dr.Serdar Dalkılıç Başarıya Koşan doktorlarımızın bu seferki konuğu. Türk-Fransız Sağık Vakfı Başkanı Dr. Serdar Dalkılıç. Dr. Dalkılıç başarılarını bizlerle paylaştı. Dr. Dalkılıç, dergimizin Fransa’da daha çok okura ulaşması için her türlü desteği esirgemeyeceğini söyledi. Meslektaşıma ilgisinden dolayı teşekkür ederim.

Wetzlar'de bulunan eczacı arkadaşım Mehmet Hısır bu sayımızda ve her sayımızda bilgilerini sizlerle paylaşacak. Yaşantımızda önemli bir yer tutan ilaçlarla ilgili her türlü sorularınızı arkadaşımıza sorabilirsiniz.
İlaç konusunda önümüzdeki zaman diliminde geniş haber çalışmaları da yapabiliriz. Sağlıklı bir tatil geçirmenizi dilerim.
Sağlıcakla kalın....

Prof. Dr. med. A. Erdogan Gemprax am Bals. Stift, Friedrichstr. 21, 35392

Giessen Tel.: ++49-641-974320-150; Fax: ++49-641-77448Editör Prof. Dr. med. Ali Erdoğan    Tarih 06 Eylül 2014, 19:36

YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Avrupa Sağlık hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Editör'den HABERLERİ
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
“Kovid-19 salgını Suriye'deki korkunç durumu kötüleştirdi Corendon Airlines’den dönüş garantisi Enerji tasarrufu çağrısı “Sigara içmiyorum, teşekkür ederim”
 
SAĞLIK-MİZAH
 

www.avrupasaglik.com’da yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Avrupa Sağlık Dergisi'ne aittir. Yazılı izin alınmadan kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Adres : Avrupa Sağlık Dergisi, Berggasse 13 67269 Grünstadt, Deutschland