BÖLÜM: - 
Baharı kucaklarken...

Baharı kucaklarken...

Bahar ile birlikte çok kişinin sevdiği ve içinin ferahladığı bir mevsime başlamış bulunmaktayız. Bahar bana da hep ‘ umut’ duygusunu hissettirir.

Bu sayımızda umut dolu haberlere yer vermeye çalıştık...

Bazı haberlerimizin başlıkları

Bu sayımızda öne çıkan haberlerimizin başlıklarını şu şekilde özetleyebiliriz; Almanya’da 12 bin hasta organ bağışı bekliyor. Dr. Yaşar Bilgin: Organ bağışı bir nevi sosyal yardım- laşmadır. - Yeşiller Partisi Federal Milletvekil Memet Kılıç yazdı: Sarrazin gibi kafalar  göçmeni hasta eder. - Dr. med. Zafer Uysal prostat ameliyatında Greenlight-Laser yöntemini anlatı.  Mannheim'li genç doktorlardan gönüllü sağlık hizmeti: Medical Academy & Care e.V.

Sünnette ‘zor dönem’

İlkbaharla birlikte ‘sünnet mevsimi’ de başlamış oldu. Fakat,  sünnet sağlık sigortaları tarafından gittikçe en yumuşak deyimiyle ‘zor bir dönemden’ geçirilmekte.. Bildiğiniz gibi şimdiye kadar ev doktorunun bir teşhisiyle hastanelerde veya muayenehanelerde sünnet yaptırılabiliniyordu. Bu imkan malesef artık gittikçe zorlaştı. 

Sünnet merkezleri

Onun için Almanya’da ilk sünnet merkezi Essen  de kuruldu. İhtiyacın yüksek olması nede niyle ikincisi de Hessen eyaletinde Sünnet Merkezi olarak Ehringshausen kentinde hizmete açılmış bulunmaktadır. Ehringshausen şehri sadece Almanya’nın en merkezi kenti olmasıyla birlikte üstün faaliyet gösteren sosyal dernekleri bulunmaktadır (Bilhassa sigara konusunda çok aktif bir rol üstlenmektedir).

Sünnete hijyen’e  dikkat

Sünnet merkezinde doktorlarımız tarafından vatandaşların isteğine ve dinimizin öngördüğü şekilde hizmet verilmektedir. Sünnet düğününe verilen önem kadar sünnetin yapıldığı ortamın sağlık yönünden temiz olmasına da dikkat etmeliyiz. İnşallah bunu sünnet merkezleriyle sağlarız.

Bu arada sünnet merkezlerin adreslerini gelecek baskımızda detaylı bildireceğiz.

Baharı tüm sevdiklerinize birlikte sağlıklı geçirmenizi  temenni ederim.

Saygı ve sevgilerimle

Sağlıcakla kalın!Editör Prof. Dr. med. Ali Erdoğan    Tarih 05 Eylül 2014, 01:28

YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Avrupa Sağlık hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Editör'den HABERLERİ
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Erken teşhis hayat kurtarır! Ambulans uçaklar yurtdışına da uçuyor Birinci Yaşlılık Şurası yapıldı Hindistan'da sahte içki: 150 ölü
 
SAĞLIK-MİZAH
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 

www.avrupasaglik.com’da yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Avrupa Sağlık Dergisi'ne aittir. Yazılı izin alınmadan kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Adres : Avrupa Sağlık Dergisi, Berggasse 13 67269 Grünstadt, Deutschland
Tel : +49 +(0) 177 86 133 52