BÖLÜM: - 
Ramazan’da mesafe kuralını ihmal etmeyelim

Ramazan’da mesafe kuralını ihmal etmeyelim

Hessen Sosyal ve Entegrasyon Bakanı Anne Janz v e Türkk Alman Sağlık Vakfı Başkanı Prof.Dr. Yaşar Bilgin yayınladıkları ortak açıklamada Ramazan ayında mümkün olduğu kadar dini ibadetlerin sosyal mesafe gözetilerek yapılması ve video konfersansa ağırlık verilmesi istendi.11 Ayın sultanı Ramazan Covid 19 gölgesinde başladı. Hessen Sosyal ve Entegrasyon Bakanı  Anne Janz ve Türkk Alman Sağlık Vakfı Başkanı Prof.Dr. Yaşar Bilgin yayınladıkları ortak bildiride Ramazan ayını kutlayarak  Ramazan ayının, merhamet ve yardımlaşma ayı olduğunun altı çizilerek bu mübarek ayda kısıtlamalara uyulması  tavsiyesinde bulunuldu.

 Yayınlanan bildiride Ramazan ayında mümkün olduğu kadar dini ibadetlerin sosyal mesafe gözetilerek  yapılması ve video konfersansa ağırlık verilmesi istendi. 

Hessen bölgesi hastanelerinde doluluk oranının artmasına dikkat çekilen açıklamada, bu salgının gençler arasında da hızla arttığna vurgu yapıldı.  Açıklamada “ Bu salgından kurtulabilmemiz ancak birlikte hareket etmemizle mümkündür. Desteğinizden dolayı İslam alemine teşekkür eder hayırlı Ramazanlar dileriz.” denildi. 

Öte yandan Https://www.corona-test-hessen.de adresinden ücretsiz  kovid 19 testi yapılacağı belirtildi.Editör Avrupa Sağlık    Tarih 13 Nisan 2021, 10:57

YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Avrupa Sağlık hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Haberler HABERLERİ
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Bakan Koca’dan  Cumhurbaşkanı Erdoğan'a moral teşekkürü. Başbakan’a Kovid-19 cezası Ramazan’da mesafe kuralını ihmal etmeyelim İslam İşbirliği Teşkilatından Kovid-19'un zararlarını hafifletmek için
 
SAĞLIK-MİZAH
 
ANKET

PANDEMİ KONUSUNDA ALINAN KARARLAR YETERLİ Mİ ?
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 

www.avrupasaglik.com’da yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Avrupa Sağlık Dergisi'ne aittir. Yazılı izin alınmadan kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Adres : Avrupa Sağlık Dergisi, Berggasse 13 67269 Grünstadt, Deutschland