BÖLÜM: - 
Aile içi şiddeti önlemeye yönelik öneriler

Aile içi şiddeti önlemeye yönelik öneriler

Federal Hükümet’in Göç, Mülteci ve Entegrasyon Sorumlusu ve Ethno-Tıp Merkezi Almanya (EMZ e.V.)’nin ortak çalışması olan ve Türkçe anlatımların yer aldığı ‘Tüm Aile için olağanüstü bir durum” broşürü bir çok konuda sorulara cevap vermektedir.

Korona 19’dan ötürü bir çok aile salgından korunmak için mümkün olduğu kadar zamanlarını evinde geçirmek istiyor. Veya buna mecbur kalıyor. Bu da beraberinde bazı soruları getiriyor. Bu sorunların başında aile içi şiddetin artması gelmektedir. Yapılan açıklamalara göre Koronavürus’tan dolayı aile içi şiddet olaylarında yüzde 30 artış gözlemlenmekte. 

           AYDINLATICI BROŞÜR                  

Federal Hükümet’in Göç, Mülteci ve Entegrasyon Sorumlusu ve Ethno-Tıp Merkezi Almanya (EMZ e.V.)’nin ortak çalışması olan ve Türkçe anlatımların yer aldığı ‘Tüm Aile için olağanüstü bir durum” broşürü bir çok konuda sorulara cevap vermektedir.  Broşünde Koronaya karşı temas kısıtlamaları, Temas kısıtlamaları ailelerin ve çiftlerin günlük hayatını nasıl etkiler?, Aile içi şiddete karşı yapabilecekleriniz, Öfkemi nasıl kontrol edebilirim?, Stres altında eşlerin ilişkileri başlıkları altında bilgler okurla paylaşılmakta. 

   ONLİNE SİPARİŞ DE MÜMKÜN   

Baskılı broşür siparişi Ethno-Medizinisches Zentrum e.V., Königstraße 6, 30175 Hannover adresinden verilebileceği gibi dilenlerin de https://www.mimi-gegen-gewalt.de/ adresinden online olarak da sipariş verebilirler. Ayrıca 
www.integrationsbeauftragte.de/corona-virus adresinden de pdf olarak indirmek mümkündür. Broşürlerin toplam 25 dilde basıldığı belirtildi. Editör Avrupa Sağlık    Tarih 10 Ekim 2020, 22:38

YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Avrupa Sağlık hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Haberler HABERLERİ
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Almanya'da ilkokul öğretmenleri aşılanıyor. SunExpress’ten 8 yeni destinasyon. KKTC'de son 24 saatte 16 Kovid-19 vakası görüldü. ATM’lerde Kovid 19'u yok eden cihaz geliştirdiler.
 
SAĞLIK-MİZAH
 
ANKET

PANDEMİ KONUSUNDA ALINAN KARARLAR YETERLİ Mİ ?
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 

www.avrupasaglik.com’da yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Avrupa Sağlık Dergisi'ne aittir. Yazılı izin alınmadan kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Adres : Avrupa Sağlık Dergisi, Berggasse 13 67269 Grünstadt, Deutschland