BÖLÜM: - 
‘ Irkçılık güncelliğini koruyor’

‘ Irkçılık güncelliğini koruyor’

Türkiye'nin Berlin Büyükelçisi Ali Kemal Aydın, Almanya'da camilere yapılan saldırılar ve asılsız bomba ihbarlarının ırkçılık tehdidinin ne kadar güncel olduğunu gösterdiğini söyledi.Aydın, Muharrem ayı dolayısıyla Büyükelçilikte düzenlenen "aşure sofrası" etkinliğinde yaptığı konuşmada, ''Her gün şahit olduğumuz ırkçılık, yabancı ve İslam düşmanlığı olayları toplumun herkesmine yayılıyor.” şeklinde konuştu. 

Büyükelçilik müsteşarı Emre Gençtug davetlilerle yakından ilgilendi. AK Parti Berlin Temsilci Meryem Göka Avrupa Sağlık Dergisi’nin başarılı çalışmalar yaptığını söyledi. Aşure sofrasında göreve yeni atanan Berlin Başkonsolosu Olgun Yücekök de yer aldı. 

Türk-Alman İşadamları Birliği Başkanı Remzi Kaplan, CHP Berlin Birliği Başkanı Kenan Kolat, eğitimçi Yukup Dıvrak ve çok sayıda davetli de gecede biraraya geldi. 

Babaerenler Haydar Soylu etkinlikte Aşure Gülbenki okudu ve sofra kapanış duası yaptı.Editör Avrupa Sağlık    Tarih 16 Eylül 2019, 09:39

YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Avrupa Sağlık hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Haberler HABERLERİ
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
“Sigara içmiyorum, teşekkür ederim” Bayramda yüzleri güldü Kovid-19 bulaşmaya devam ediyor “Türkiye’nin	 stratejisi	 Kovid-19	 salgınının seyrini	 değiştirdi“
 
SAĞLIK-MİZAH
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 

www.avrupasaglik.com’da yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Avrupa Sağlık Dergisi'ne aittir. Yazılı izin alınmadan kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Adres : Avrupa Sağlık Dergisi, Berggasse 13 67269 Grünstadt, Deutschland