BÖLÜM: - 
Almanya’dan uzaklarda...

Almanya’dan uzaklarda...

Bu sayıdaki yazımı Almanya’dan uzaklarda “ 25 yıllık araştırma jubilesi” için gelmiş olduğum ABD’den yazıyorum.

Avrupa ve Türkiye’de olduğu gibi burada da bahar kendini göstermeye başladı. Soğuk kış günlerini geride bırakıyoruz. Bol güneşli günler kapımızda. Sağlığımız için yaklaşan Ramazan ayında da havanın sıcaklığı dikkate alınarak yiyecek içeceklerimize dikkat etmeliyiz. Bu sayıda beslenme uzmanı Nesrin Yavuz’un yazısını okuyabilirsiniz. 

      YAZI İŞLERİMİZ YOĞUN      

 Yazımın başında da belirttiğim gibi yoğun iş trafiğinden dolayı bu sayımızla yakından ilgilenemedim. Fakat arkadaşlarımız yoğun çabalarıyla Nisan sayımızın da dop dolu bir dergi olduğunu söyleyebilirim. Bu sayımızda neler var ? diye arkadaşlara sordum,            “ Başarıya Koşan Doktorlar’’ımızda  kanser üzerine yaptığı araştırmalarla Avrupa’da gündem olan Dr. med. Yadigar  Genç’le röportaj yaptıklarını söylediler. Soyadı gibi genç olan meslektaşımızla yapılan röportajı ben de biran önce okumak için sabırsızlanıyorum. Çok güzel verimli bir röportaj olduğuna inanıyorum. 

DERGİDE BAŞKA NELER VAR ?

Başka neler var diye sordum;

Arkadaşlar  ‘Neler yok ki !” dediler. Bu sayımızda gerek Almanya gerekse Avrupa ve Dünya’dan çok sayıda önemli sağlık haberlerinin yer aldığını belirttiler. Türkiye’deki sağlık haberlerine yer verildiği belirtildi. Bu arada dergimizin ikinci manşetinde de dünya genelinde ölümlerin ilk sırasını kalp damar hastalıklarının aldığını belirten haberimiz yer almakta. Bu da  özellikle bizlerin kalp sağlığına ne kadar önem vermemiz gerektiğini bir kez daha gözler önüne sermekte. 

 YAZARLARIMIZI OKUNUYUZ      

Her sayımızda olduğu gibi bu sayımızda da yazarlarımız bölümleri ile ilgili  konuları siz okurlarımız için kaleme almakta. Fransa’dan yazan Dr. med. Canan Özcan’ın yazısı ne yazık ki bu sayımıza yetişmedi. Gelecek sayıdaki yazısını sabırsızla bekleyeceğiz.
 
Bir başka önemli konuda Ankara’da yapılan 1. Yaşlılık Şurası’na  Avrupa’dan kimsenin davet edilmemesi. Bu konu bu sayımızda da haber olarak yer almaktadır. Dileriz  2.Şura’da Avrupa’dan da katılım sağlanır. Yaşlılarımızın sorunlarını biz gündeme getirmesek  kim getirecek ?

Bu sayımızda ayrıca Bulmaca, Sudoku, ve çocuklar için ‘7 farkı bul’ yarışmamız da yer almaktadır. 

Bu arada dergimize gelen yoğun beğeniler çalışma arkadaşlarımın aşkını şevkini artırmakta. Özellikle meslektaşlarımın dergimize mail olarak yolladıkları övgü dolu mesajlar gurur kaynağımız oluyor. Çok sağolun. 

Her sayımızda en iyi dergiyi sunmaya çalışıyoruz. Bu konuda arkadaşlarımın çalışmalarını da takdirle karşılıyorum. 

Sağlıcakla kalınız.Editör Avrupa Sağlık    Tarih 13 Nisan 2019, 10:43

YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Avrupa Sağlık hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Editör'den HABERLERİ
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Bakan Koca’dan  Cumhurbaşkanı Erdoğan'a moral teşekkürü. Başbakan’a Kovid-19 cezası Ramazan’da mesafe kuralını ihmal etmeyelim İslam İşbirliği Teşkilatından Kovid-19'un zararlarını hafifletmek için
 
SAĞLIK-MİZAH
 
ANKET

PANDEMİ KONUSUNDA ALINAN KARARLAR YETERLİ Mİ ?
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 

www.avrupasaglik.com’da yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Avrupa Sağlık Dergisi'ne aittir. Yazılı izin alınmadan kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Adres : Avrupa Sağlık Dergisi, Berggasse 13 67269 Grünstadt, Deutschland