BÖLÜM: - 
HESTOUREX  kıtaları birleştirdi

HESTOUREX kıtaları birleştirdi

Sağlık ve turizm temsilcileri Antalya'da buluştu. Cumhurbaşkanlığı himayesinde düzenlenen, ve bu yıl 3.ncüsü yapılan Dünya Sağlık, Spor, Alternatif Turizm Kongresi ve Sergisi HESTOUREX 2019 Avrupa, Amerika , Uzak Doğu  ve Asya'dan gelen binlerce misafiri ağırladı. HESTOUREX sayesinde önemli sağlık kurumlarının temsilcileri, sağlık turizmcileri  Antalya'da buluştu.  Yabancı  basının da büyük ilgi gösterdiği kongrede  yurt içi ve yurt dışı kaıtılımcılar standları ile yer aldılar.

Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu açılışta yaptıağı konuşmada Organizasyonun gerek ülke, gerekse dünya turizmi için çok önemli görüşmelere, iş kontratlarına imza atılmasına imkan sağladığını söyledi.


                ADAMS : TÜRK TURİZMİ TIRMANIŞTA

Federal Almanya Seyahat Acenteleri Birliği Siyasal İlişkiler Direktörü Volker Adams ise Türkiye'de turizmin şu anda giderek güçlendiğini dile getirdi.  "Türkiye, dünyanın farklı yerlerinden gelen ziyaretçilerle birlikte büyük bir artış yakaladı." diyen Adams, şöyle konuştu:

"Almanya piyasası bu gelişmeden sorumludur. Burada daha fazla sayıda Alman'ın Türkiye'ye geldiğini, Türkiye'de olmaktan memnun olduklarını görüyorum. Bundan gurur duyuyorum. Aynı zamanda rezervasyonlar giderek artmakta. Daha güçlü hale gelmektedir. Bu çok iyi bir haber. Türkiye'deki destinasyonların büyümesinin aynı zamanda her şeyin daha da kolaylaşması anlamına geliyor. Bu nedenle Türk turizmine yatırım yapmalısınız.’

ÇAKMAK : HEDEF BÜYÜTTÜK

Fuarın Danışma Kurulu Başkanı ve Türkiye Sağlık Turizmini Geliştirme Konseyi Başkanı Emin Çakmak da, gerek Türkiye ve gerekse Antalya'da turizminin gelişmesi için çalıştıklarını söyledi.

Çakmak, "Geçen yıl 40 bin ikili görüşme yapıldı. Bu yıl hedefimiz 50 bin görüşme yapıp, geçen yıl turizme yaptığımız katkıyı artırmak istiyoruz." dedi.

KARNAVAL TURİZMİNİ İHMAL ETTİK

Türk turizminin önde gelenlerinden isimlerinden Hüseyin Baraner ise HESTOUREX'de düzenlenen açık oturumda yaptığı açıklamada karavan turizminin Türkiye'de unutulur hale geldiğini söyledi.  Karavan park  alanlarının büyük oteller zincirine dönüşmesini eleştiren Baraner “ Daha önce bana Karavan park alanı sorduklarında gözü kapalı en az 20 tane söyleyebilirdim. Ama ne yazık ki şimdi bu alanlar büyük otellere dönüştü.” dedi. Federal Almanya Seyahat Acenteleri Birliği Siyasal İlişkiler Direktörü Volker Adams  da karavan konusunda yatırım olması durumunda Alman tatilcilerin ilgisini çekeceğini söyledi. Editör Avrupa Sağlık    Tarih 09 Nisan 2019, 22:58

YORUM YAZ
BU HABER İÇİN HENÜZ YORUM EKLENMEMİŞTİR.
 Bu sayfalarda yayınlanan okur yorumları, okuyucuların kendilerine ait görüşlerdir. Yazılan yorumlardan Avrupa Sağlık hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
DİĞER Haberler HABERLERİ
EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ
Erken teşhis hayat kurtarır! Ambulans uçaklar yurtdışına da uçuyor Birinci Yaşlılık Şurası yapıldı Hindistan'da sahte içki: 150 ölü
 
SAĞLIK-MİZAH
 
EN ÇOK TIKLANANLAR
 

www.avrupasaglik.com’da yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü telif hakkı Avrupa Sağlık Dergisi'ne aittir. Yazılı izin alınmadan kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez.

Adres : Avrupa Sağlık Dergisi, Berggasse 13 67269 Grünstadt, Deutschland
Tel : +49 +(0) 177 86 133 52